Červen 2010

23/06/2010

23. června 2010 v 20:55 | Tess |  Daily news
My hair is growing so fast, I have to get a new colour. Black, of course. I used to have crazy red, blonde blended hair... and so many strange colours. But trough the years I learned that black is the best. Yes, sometimes I´m thiking about blonde... I´m fidging with this idea from time to time... and maybe sometimes I´ll do it... who know, but now I´m so satisfied with my hair colour.

Today I wanted to get up early and tidy up our flat. Great plan, but in fact I woke up about 10 a. m., so I only ironed lot of clothes. Evening was just fantastic, I really enjoyed swimming and coffee/ wine at one beautiful garden restaurant in Old Town of Prague. The Sun was shining... such a great time!

London
Last summer photo, enjoying London with my friends. Fantastic!

Tess

22/06/2010

22. června 2010 v 22:06 | Tess |  Daily news
DO YOU SEE THIS CAR? IT´S GOING TO KILL ME!

I´m  writing after a long long time. The reason is simple. Still i have not my dear notebook but there is also a good thing about it, I´ll pay nothing probably... hope.

My life is changing in few ways. There is nearly one month of my holiday left and I feel like I do nothing special. But! But I´m not at home at all. I spent all my time with my friends or arranging many important things. Don´t ask me about these things but generally I don´t know what it is but sure, it must be important!

I decided to be a big girl and get a driving licence. But it´s too long way for me. Today I had the first lesson and I´m so scared. I´v never been trying to drive a car! So it´s a damn hard for me!

Also, I was shopping a little bit. I bought very cute snake crossbody bag and a little clutch for my mobile phone. I was looking for some similiar case for my phone for months but I didn´t like any. So this one is perfect. Oh and I forgot! While waiting for my bus to school I finally get new purse. No photos, sorry. There is so bad internet to upload photos but you will se it early, promise. Together with photos from latest events and pictures of my homemade fashion.

I have made cute floral pink dress and a tank top with the same design. Now I´m going to sew a long coral skirt. But I have no time.

The next big new is... that... I´m a student of the University. Regular. So happy and looking forward to my next school years.

Sorry but I´m so lazy to write the same post in czech... today it was so hard and long day for me... it started with my driving lesson, then I had to go to the post-office, claim my new chanel lipsticks... then i had an appointment with my friends to buy some presents... and the evening is here! I´m absolutely tired now.

Tomorrow I´m going to do some sport a lil bit. My plan is something about swimming and riding a bike... oh.. and I have to buy roller-skates!

So, I´m falling asleep right now so I´m going to my bed in a while.

Good night babes, See you soon.

Tess

13/06/2010

13. června 2010 v 21:25 | Tess |  Daily news
My lovely notebook died. Yes, I know that taking it into my bed isn´t so good... so now I have to take it to the service. I feel like I haven´t my leg or hand.. or something like it. It´s terrible. Unfortunetely our family computer doesn´t get on well with the internet so I can´t write posts at all.

Some passed events. As you noticed, on Thursday there was a Elton John´s concert. Not so bad.. he is of course one of the best musicans ever... but it was quite boring for me anyway. Probably just becouse I´ve seen so many great shows there. Just I expected more.

Yesterday the weather was great so I decided to go out with T. and sunbathe a little. However, as soon as we lay down on the grass, a huge cloud appeared. So that we went for the beer.


I have so many plans for Monday. I have to do all these things I wanted to do on Friday. Of course, I did nothing. Just because I was so tired after working almost until 2 am. and getting home before 4 am. Hope my notebook will be all right soon and I will be able to post more articles. Now I´m fighting with some photos. Probably, I´ll post them later, it´s impossible!

And.. Oh my god! You have to know what I learned right now! Guns n´roses in October. Love them! Aaaw!Umřel mi notebook. Jasně, vím, že není zrovna nejlepší brát si ho do postele... takže teď s ním musím do opravny. Připadám si jao bez ruky, nebo bez nohy. Zkrátka těžce trpím. Navíc, na našem rodinném počítači nejde internet. Nebo spíše jde jenom, když se mu chce. Tak pět minut a dost vždycky, tudíž to, že teď vůbec píšu, je přímo zázrak.

A co se stalo v minulých dnech? Jak jste si všimli, ve čtvrtek tu byl Elton John. Nebyl to tak špatný koncert... vždyť je právem jeden z nejlepších hudebníků... ale pro mě to bylo celkem nudné. Nejspíš proto, že jsem během své práce viděla už tolik skvělých vystoupení. Zkrátka jsem od toho očekávala něco víc.

Včera to vypadalo, že bude naprosto skvělé počasí na opalování, takže jsem vyrazila k T. Samozřejmě, že jakmile jsme si lehly na trávu, objevil se obrovský mrak a se sluněním byl konec. Tak jsme to vzaly nejkratší cestou na pivo.

V pondělí mě čeká tolik věcí... vlastně musím udělat všechno to, co jsem nestihla v pátek. Samozřejmě, že jsem z toho neudělala nic. Totiž, když jste v práci do 2 do rána a domů dorazíte něco před čtvrtou... zkrátk jsem byla naprosto mrtvá. Doufám, že budu mít svůj milovaný noťásek co nejdřív zpátky doma, takže budu moct konečně normálně psát. Teď tu bojuju s fotkama ze včerejška...a le je to nemožné! Takže je sem hodím nejspíš někdy později...

A... musím vám říct, co jsm přávě teď zjistila! Neskutečně se těším.. Guns n´roses v září v Praze. Nepředstavitelné! Miluju je!

10/06/2010

10. června 2010 v 10:26 | Tess |  Daily news
CAN YOU FEEL THE LOVE TONIGHT

I can´t believe I really woke up so early today. I had to get up just because of work. I should be there at 3 pm and there are many things I have to do before. Wash my hair, tidy up our flat a lil bit, cook a lunch... and many other necessities. Yesterday I promised to say something about my work. So I have a job in O2 arena which is the largest multipurpose hall in Czech repubilc. I work there as a barman for one year I think. Have to say I love this work, really! Today John Lennon is performing there. I think it will be great evening. Hope I´ll not have so much work because I want to enjoy it also! 

Pořád můžu uvěřit, že jsem vážně vstala tak brzo. Ne dobrovolně ovšem. Ve tři mám být totiž v práci a ještě musím udělat hromadu věcí. Umýt si vlasy, uklidit byt, uvařit oběd.... a hromadu dalších nezbytností. A teď něco o mé práci, jak jsem včera slíbila. Už přes rok pracuju v O2 areně jako vééliká barmanka :D Ne, vážně... baví mě to. Miluju tu práci! Dneska je na programu Elton John, takže doufám, že nebude moc práce a taky z toho budu něco málo mít. 
elton
Unfortunatelly tomorrow I´m not working. So I have to arrange some important things. Take out photos from the degree ceremony and also take some passport photos for my school identity card. Also I have to arrange an appointment with my hairdresser. I´m thinking about some change... maybe a bang? I´m not sure. 

Měla jsem jít do práce i zítra, ale bohužel... čas ale využiju jinak, musím totiž zařídit pár věcí, vyzvednout fotky z promoce a taky bych se měla nechat vyfotit na školní průkaz. Což mi připomíná, že se také musím objednat ke kadeřnici. Přemýšlím o nějaké změně... možná ofina? No... nejsem si zas tak jistá.


Tess

09/06/2010

9. června 2010 v 15:53 | Tess |  Daily news
FLOWERS


Today I recieved a letter from the University. So... I´m admitted! Of course, there wasn´t any other alternative just becouse of cheque I have to pay now. I´ve known about the amount since the start, but when I see it in black and wite... it´s strange. I hope... no! I believe I decided right. So what to edit czech printed Vogue in few years? Hmm everything is possible! Anyway, now I´m starting to live my dream. Media and maybe journalism. I´ll see.


Přijatá. Tadádadádadá. Ještě aby ne, když na mě teď tak ďábelsky kouká složenka a čeká na zaplacení. Počítám s tou částkou od začátku, ale vidět to napsané černé na bílém je přeci jen trošku šok. Ale vybrala jsem si to sama a věřím, že jsem se rozhodla správně. Co takhle za pár let české vydání Vogue? Hmmm všechno bude! Každopádně si začínám plnit svůj sen. Média, a možná žurnalistika? Uvidíme. 

tess
We went for a walk. For a vet, so my dog lady was very excited. Definetely, you can imagine it. Nevertheless she has so long spures, so our nice vet had to cut it. Now, she is sunbathing and doesn´t talk to me. So I went to the bike with Rihanna. She´s damn good singer! 

Vyrazily jsme na procházku. Na veterinu. Moje psí slečna byla velmi nadšená, a to jsme šly jenom na ostříhání drápků. I přes to se se mnou teď nebaví a opaluje se na sluníčku. A já, sportovní antitalent, jsem se zatím vydala sportu napospas. Šly jsme s Rihannou na kolo. Pěkně zpívá ta holka! 

flower
Flowers in the window. 

Now I´m going to relax, just lie in my bed, read some good book and do nothing! Tomorrow I´m working and on friday... yes, I´m working too. I´ll tell you something about it tomorrow. And also something about Elton John. 

Teď sebou hodlám hodit na postel, vzít si nějakou dobrou knížku a do večer nedělat vůbec nic, jenom odpočívat. Protože zítra... zítra mě čeká práce a stejně tak i v pátek. Ale o tom až zítra. A také něco o Eltonu Johnovi! 


Kissing Tess

08/06/2010

8. června 2010 v 21:59 | Tess |  Daily news
Dám vám radu. I kdybyste byly sebevíc na hlavu padlé, nikdy neříkejte klukovi nic, z čeho by pochopil, že neodsuzujete nevěru. Protože i když se říká "co oči nevidí, to srdce nebolí"... teď už to vlastně víte. Protože žádnej není svatej... má li k tomu ještě souhlas :)

šeřík
Pár týdnů nazpátek. Moje oblíbená.

Chtěla jsem dneska vstávat brzo, opravdu. Jít se opalovat někam do přírody trochu... nakonec jsem skončila střídavě u žehlícího prkna a v posteli s šílenou bolestí hlavy. Ne a taky neumím polykat prášky. Prostě ten paralen mi uvíznul v krku na půl dne snad, taže jsem nemohla ani dýchat, jíst, pít, nic... můžete být vlastně rádi, že žiju! :D 

Další poznatek dne: Nenechávejte rozpálenou žehličku na bílém tričku... vlastně jí nenechávejte vůbec na žádném tričku! Ach ano, jsem šikovná... to ta hlava! 

A ano.. ještě vám musím říct, jak strašně zbožňuju bouřky. To neustále deštivé počasí, které nás provázelo posledními týdny není nic pro mě... ale takový krásný teplý letní déšť s bouřkou.... mohla bych být venku klidně celou dobu, bez deštníku.. prostě jen tak! 


Tess

07/06/2010

7. června 2010 v 20:37 | Tess |  Daily news
Konečně jsem se doplazila po celém dnu domů a za půl hodinky opět běžím ven, takže vůbec nestíhám. Vyrazily jsme s A. do Žlutých lázní, a nemůžu k tomu říct nic jiného, než paráda. Teď teprve je to opravdové léto. Strávily jsme skvělý odpoledne poleháváním na trávě, zdrbly jsme snad všechno a všechny, koho jsme mohly.... přecpaly jsme se v zájmu štíhlé postavy to vzaly domů pěšky :D 

žluté
žluté

Nemáme normální fotku, ale tahle je v rámci možností jakž takž ucházející.


Jdu se ještě narychlo trošku zcivilizovat a mizím. Mějte se tu krásně, příště toho napíšu snad o něco víc.

Love Tess.

06/06/2010

6. června 2010 v 20:59 | Tess |  Daily news
Prague heels

Miluju ty dny, kdy vyjdete jenom v topu, slabých šatech... na nohy si vezmete žabky a připadáte si jako někde u moře. Ale to bych nebyla já. Jakmile vytáhnu jakékoliv letní boty, po půlce cesty lituju, že jsem raději nezůstala doma a stěží se dopajdám zpátky. Já, moje nohy a boty. Nekonečný příběh. Samozřejmě, mám je odřené snad všude, kde to je jen možné, takže teď budu zas jak dlouho odkázaná na botasky, protože nic jiného prostě neobuju!

veru
Jedna páteční opilecká.

Spolu s hromadou času, která se mi naskytla, mám konečně možnost uskutečňovat svoje plány a všechno to, co jsem odkládala.. možná i pro svou lenost. 

Učím se španělsky. Ano, už čtyři roky. A celé ty čtyři roky byly téměř naprosto zbytečné. Takže teď jsem se konečně pustila do samostudia... skvělý pocit, učit se jen proto, že chcete!

espanol
A také jsem si došila top. Není přesně podle mých představ, ale snad ho alespoň párkrát vytáhnu. Látka se tu válela už hromadu let... vlastně jsem vůbec nepočítala s tím, že se ještě k něčemu bude hodit. A nakonec výsledek nevypadá zas tak špatně! 

t-shirt

Ano, psát střídavě česky a anglicky není zrovna nejlepší, ale nějak se stále nemůžu rozhodnout. So what?!

Tess

05/06/2010

5. června 2010 v 16:49 | Tess |  Daily news
I can´t trust you. 

I´m confused. I know the truth. And the truth isn´t so nice and I don´t take care about it. But I can´t help myself. Don´t know what to do. Generally, last night was strange. Many things happened... but don´t have a power to write about it.

There is great summer weekend. No school anyway. So the plan was to go to a beautiful chateau in Vinoř. It seemed like a good idea but contrary was the case. Just becouse we couldn´t find it. My dad was angry and puppy was "singing" during the whole trip. Thus we let it be and went shopping. I have only few photos from today. I took them while I was waiting for my parents. 

letňany
We were enjoying the sun.

letňany
My sweet Nicol Hannah. She was so warm!

Pro češtinu -> otevři celý článek :)


Sky blue

4. června 2010 v 19:23 | Tess |  Daily news

Today I had really great day! Just because of the wather. I was waiting too long time for temperatures about 20 degrees and here it is. Hope, it will last more than few days, because I have so many plans for this summer! 

prague
My home!
prague
Le chaton.


As I said, I visited our shop with clothes and as I expected, I am owner of two new pairs of tights.  I overlooked the catalogue and have to order at least five other pairs. Just so cute! There is also a new catalogue of sportwear so I´m thinking about some bikini. 

I must say, that Prague is beautiful during all seasons. But summer is the best! Or winter? Well, I´m not sure, it depends. But now there are so many nice places attracting you to visit and just stay and lie on the grass.... and draw the atmosphere of this city. One thing I don´t like about Prague is public transport. Especialy trams. There are so many homeless in winter. They´re just going back and forth, just because of warm. You can never foreknow who was sitting on the bench before you. And the smell. So, in summer there is another problem. Some people didn´t get learn what a deodorant is, yet. It´s better to walk anywhere. So my feets hurt a lot, because omnipresent cobblestones and heels doesn´t mean the best combination. 
sunny


And among others... I decided to write in english as you can see. I don´t know if it´s a good idea but I´ll try. I´m sorry for my not so good englis, I know... there are many mistakes, but I try to do my best. If you open whole article, you can see this words in czech :)

dress
I simply had to buy it. This dress is fantastic and the price was more than nice. I think I´ll put it on for this night. 

For czech -> open the whole article

04/06/2010

4. června 2010 v 13:37 | Tess |  Daily news
Summer? Oh yes!


Čtyřhodinový spánek mi nesvědčí. A může za to on. Ale probuzení do tak krásného dne... kdo by to byl čekal! Můj pokoj vypadá jak po výbuchu, takže se konečně musím pustit do úklidu. Kdyby se našel nějaký dobrovolník, vůbec by mi to nevadilo! Za chvíli vyrážím do našeho "rodinného obchodu". Ještě jsem tam nebyla, stydím se. Snad by měly být konečně i nějaké nové katalogy a tuším, že si zas něco přitáhnu domů. Vypadá to možná i na plavky. Konečně. Jen abych to nezakřikla! A pár dalším obchodům se nejspíš taky nevyhnu. 

double
My lovely sleeping t-shirt. From Brazil.

Večer se chystá velká akce. Lucerna. Nebyla jsem tam už milion let. Snad i víc. Noc ve znamení rozlučkové party. Už teď se mi stýská po tom našem zlatu blonďatém! A stejně se mě ani v té Francii nezbaví! Že by jeden z dalších plánů na léto? :) 

Kissing. Tess

03/06/2010

3. června 2010 v 15:29 | Tess |  Daily news
When I get older I will be stronger, They´ll call me freedom just like a Waving Flag.
/K´naan - Waving Flag/

Od rána do večera a od večera do rána. Za chvilku se mi oposlouchá. Vím to. Ale je to závislost.

Nedokážu si nalakovat nehty v posteli. Obzvlášť ty na nohou. Poslední týden totiž trávím v posteli téměř veškerý čas, pokud zrovna nelítám po venku. V posteli snídám, obědvám, večeřím... většinou to všechno najednou. Má to vlastně vůbec ještě cenu z ní vylézat, když se vzbudíte ve dvě, venku lije (ach, ano, zas to svádím na to počasí!) a za chvíli je zas večer? Šla bych do školy. Chybí mi to. Ano ano. Ťukejte si na čelo. Ta holka se zbláznila! 

new
Jedna postelová.

Konečně. Konečně snad se mi vrací alespoň špetka kreativního myšlení. Mám chuť pouštět se od nových věcí. Dobrá. Lezu z postele a jdu na to! 

Tess 

02/06/2010

2. června 2010 v 21:01 | Tess |  Daily news
SUN! DEAR SUN! WHERE ARE U?

Nevím co chci. Prý. Ale ve většině věcí mám jasno. Ačkoliv v zimě ráda nadávám na závaly sněhu, teploty pod bodem mrazu a brodění se tou roztálou břečkou, miluju jí. Stejně tak léto. Tak ráda jsem si celé roky stěžovala, jak to slunce děsně praží, jak se peču, i když vyrazím jenom v tílku... ale teď? Vidíte. Asi je to pravda. Nevím co chci. Až si budu zas na jaře kupovat hromady slunečních brýlí, zastavte mě někdo. Ale mám v plánu je využít. Můžu se s nimi dívat aspoň do žárovky :D

black
Začínám si zvykat na to nic nedělání, které maturita přináší. Jako odměnu za ty bezesné noci, které jí přecházely. Uf. Raději nevzpomínat. 

Love Tess

Blue lagoon

1. června 2010 v 19:12 | Tess |  Fashion
Neodolala jsem. Odpoledne jsem se vypravila jen tak "podívat" na látky. Doma jich mám ještě hromadu, bez střihů, bez nápadů, prostě tu jen tak leží. Hlavně není čas. Maturita mi dala pěkně zabrat, takže čas nebyl vůbec na nic. Ale přede mnou jsou čtyři nádherný, přenádherný měsíce volna, tak se k tomu snad konečně dostanu. 

Neměla jsem v plánu cokoliv kupovat, ostatně jako téměř vždycky. Ale jak říkám. Bylo to silnější než já. Sebou jsem si odnášela hned tři látky, a ta jedna... ach, och... áá... nemůžu se s vámi nepodělit. Jakmile jsem jí viděla, bylo jasné, že jde se mnou. A jako jedna z mála už má určený i svůj osud. 

blue
Vím. Jsem špatný fotograf. Barva ve skutečnosti vypadá úplně jinak... přechází z bílé, modré až do černé. Je naprosto fantastická.

burda
Ach ano. To jsou ony. Moje inspirace. 

burda
Ispiration: Burda 06/10

Love Tess

Escaped from the Zoo

1. června 2010 v 18:38 | Tess |  Fashion
Poslední, nejnovější kousek, který mám na svědomí. Do té látky jsem se zamilovala na první pohled, prostě k sobě patříme. 

leopard
leopard2
Miluju je. Provětrám je nejspíš až přestanou všechny sopky světa soptit a to počasí se trochu umoudří. Tak za milion let. Teď na mě budou jen smutně koukat ze skříně. Až nebudu líná, jako dneska, udělám pár lepších fotek, slibuju. 

Tess

01/06/2010

1. června 2010 v 18:00 | Tess |  Daily news
Ahoj všem!
Vítejte na mém blogu, jmenuju se Tereza a jsem obyčejná, devatentáctiletá holka z prahy. Mám v plánu psát o módě, cestování, nádherné praze (která je bezesporu tím nejkrásnějším městem vůbec!), mém každodenním životě, hudbě a vůbec o všem, na co si jen vzpomenete. Zbožňuju focení, nakupování, svoje přátele a především poznávání nových míst, lidí a odlišných kultur. Budu se snažit, aby vás můj blog co nejvíce bavil, ale zatím mám ještě nějaké technické problémy s layoutem. Ve skutečnosti jsou tím problémem moje schopnosti, nebo spíše neschopnosti. HTML kódy jsou pro mě stále ještě španělskou vesnicí. Co nejdříve se s tím ale něco pokusím udělat. Nicméně tahle doména je jen dočasná. 

EN

Hey,
Welcome to my blog! My name is Tereza and I´m a 19 years old girl from Prague. I´m trying to write about fashion, travelling, beautiful Prague (of course, the most beautiful city ever!), my everyday life, music and everything you remember. I love taking photos, shopping, hangin´out with my friends and especially getting to know new places, people and cultures. I promis to do my best to write good blog and you will like it. But ther are some technical problems with layout. In fact, there are problems with my abilities, because I don´t know almost nothing about HTML codes. I hope I will learn it as soon as possible. By the way, I want to use this domain only for a while. 

pink

Kissing, Tess